תיכון טכנולוגי נעמת חולון

מגמת טיפוח החן

מגמת עיצוב שיער וטיפוח החן

עיצוב שיער ואיפור שייכים למקצועות האופנה והיופי. הרצון לשפר ולייפות את החזות האישית ואת ההופעה החיצונית קיימים בעולמנו מאז ומעולם. האיפור אינו רק צבע, אלא הרמוניה של צבעים ויצירה אישית של המעצב. התלמידים ילמדו להתאים את העיצוב הנכון לאופי האדם ולמבנה הפנים והשיער שלו.

 

למה כדאי ללמוד במגמה?

 

איפור ועיצוב שיער הם מקצועות נדרשים בארץ ובעולם. בעידן שבו המצלמה, המדיה הדיגיטלית ותרבות הבידור נגישות לכל, נעשו מקצועות אלה חשובים מתמיד והם מאפשרים לכל תלמיד הצצה אל התרבות החזותית ואל עולם האופנה בארץ ובעולם.

 

 

מה כוללים הלימודים?

 

תלמידים הלומדים במגמה מכירים ומבינים את הענפים הקשורים לעיצוב שיער. הם מכירים את מבנה העור ואת מבנה השערה, מתנסים ביסודות עיצוב השיער ועושים בפועל תספורות, תסרוקות וצביעה מקצועית. בנוסף התלמידים לומדים את תורת הצבע ונחשפים ליזמות עסקית, לשיווק ולפרסום.

לאחר רכישת המיומנויות הנדרשות התלמידים יכולים לגבש שפה מקצועית אישית וייחודית, שתבטיח את עתידם המקצועי והכלכלי. את הידע והמיומנות שנרכשו יוכל כל תלמיד לממש כמעצב שיער ותסרוקות וכמאפר לתיאטרון, לקולנוע, לטלוויזיה ולאירועים. הוא יוכל גם לפתח עסק עצמאי בעבור נשים, גברים, ילדים, כלות ודוגמניות בתצוגות אופנה.

 

 

 

אבנים מדברות

מיזם חינוכי "אבנים מדברות". ביום השואה הבינלאומי שחל ב27.1.2021 הצגנו את המיזם "אבנים מדברות",   מיזם שהתחיל לפני כעשור על ידי המורה רחל מגד בת לשורדי שואה. שהשנה הפך למיזם עירוני קהילתי בהובלת מחלקת הנוער בעירית חולון ובתמיכה פדגוגית של יד-ושם. במיזם מבצעים התלמידים עבודות חקר ואיסוף תכנים על קהילות יהודיות שנספו בשואה. ושורדי הקהילה הקימו אנדרטאות בבית העלמין בחולון לזכר קהילתם. התלמיד שון רז בהדרכת של המורה עירית נעמת מטכנולוגי נעמת הציגו את עבודת החקר על העיר סלוניקי, את מיזם מיפוי האנדרטאות הציג בית ספר קוגל. בסיור נכחו ראש העיר מר מוטי ששון ומנכלי עיריית חולון , ומנהלות בית הספר טכנולוגי נעמת אורית לבון ומנהלת בית ספר קוגל ורד כהן דוד. המשתתפים הביעו הערכה למיזם חשוב זה בלימודי השואה של תלמידי בתי הספר.  

מתלבשים על התרבות מגמת צילום נעמת חולון

שיתוף פעולה של מגמת צילום בתיכון נעמת חולון ותיאטרון "בית ליסין" - [caption id="attachment_492" align="alignleft" width="300"] מתלבשים על התרבות[/caption] תלמידות ותלמידי מגמת הצילום צילמו תלבושות מהצגות היסטוריות מהעבר ואביזרים שהוכנו לכבוד ההצגה "אפס ביחסי אנוש" שיעלו למכירה באתר פעילות מיוחדת במינה בשיתוף עולם התאטרון שמנסה להתאים את עצמו למצב הקיים בימים אלו

תערוכת הצילום מרכז ויצמן

תערוכת חוצות בהשראת קורונה!
האגף לחינוך על יסודי יצא במיזם תרבות ייחודי שרתם את התלמידים ליצור את תערוכת ה-ZOOM IN שנפתחת מחר במתחם כיכר ויצמן!
הצילומים הבאים הם רק טעימה קטנה מ-26 יצירות מעניינות שמשקפות את העולם הפנימי של הילדים שלנו בתקופה המורכבת הזו.
הפרויקט הויזואלי הוא חלק מהתפיסה החינוכית אותה מוביל מינהל החינוך – "למידה במרחב העירוני". גם בעולם נטול חיי חברה, בילויים, חגים עם המשפחה ושגרה בלי מסכות, חשוב להם להמשיך וליצור אמנות ולהעביר את הפחדים, החלומות, הקשיים והחוויות בימים אלה.