תיכון טכנולוגי נעמת חולון

מגמת תקשוב

מגמת  תקשוב

 

​כיום יותר ויותר שירותים של חברות וארגונים ציבוריים, פרטיים, ממשלתיים וביטחוניים הופכים לדיגיטליים והעברת המידע ,תקשורת, תעבורת נתונים ואבטחת מידע (סייבר) הם התשתית הבסיסית והמשאב העיקרי הנדרש עבור ארגונים אלו ועבורנו כצרכנים, לקוחות, ומשתמשים.

 

יכולת העברת המידע ואבטחתו מתבססת על הקמת רשת תקשורת, אפיונה הגדרתה והתקנת מערכות הגנה ואבטחה.

מטרות הלימודים במגמה

 

ארכיטקטורה פיזית ולוגית של רכיבי והתקני רשת מקומית וגלובאלית.

ידע בהבנת מהות חשיבותה ותפקידה של רשתות תקשורת מחשבים ואבטחת מידע בחברה.

התמחות בהקמת, הגדרת וניהול רשתות תקשורת.

התמחות באבטחת מידע (מגן/מיישם סייבר)

יכולת לנתח לאפיין ולהגדיר מבני תקשורת ארגוניים.

מסוגלות להגיב לצרכים ולתת מענה לקבוצות צרכנים שונות.

בעולם הייטק אנשי ה -Information Technology) IT) ואנשי System אחראים על הקמת תשתיות תקשורת ואבטחת המידע והם חלק חשוב ומרכזי בכל ארגון.

 

תוכנית הלימודים במגמה מדגישה את המיומנויות החשובות ומאפשרת לתלמידים לרכוש ידע בתחום הגדרת וניהול רשתות ואבטחת מידע בדגש על המיומנויות החשובות בתחום תוך שימוש והיכרות עם כלים מתקדמים, טכנולוגיות שונות והסמכה מתאימה.

 

מטרות חינוכיות ערכיות

​טיפוח לומדים בעלי הכוונה עצמית.

חינוך לחשיבה במסגרת למידה מבוססת פרויקטים

טיפוח מיומנויות עבודת צוות​

רכישת מיומנויות להתמודדות עם אתגרים בניהול והקמה של

מערכת, כך שהשתלבותם של התלמידים בשוק העבודה בתחום מבוקש זה תהיה מהירה ויעילה

אבנים מדברות

מיזם חינוכי "אבנים מדברות". ביום השואה הבינלאומי שחל ב27.1.2021 הצגנו את המיזם "אבנים מדברות",   מיזם שהתחיל לפני כעשור על ידי המורה רחל מגד בת לשורדי שואה. שהשנה הפך למיזם עירוני קהילתי בהובלת מחלקת הנוער בעירית חולון ובתמיכה פדגוגית של יד-ושם. במיזם מבצעים התלמידים עבודות חקר ואיסוף תכנים על קהילות יהודיות שנספו בשואה. ושורדי הקהילה הקימו אנדרטאות בבית העלמין בחולון לזכר קהילתם. התלמיד שון רז בהדרכת של המורה עירית נעמת מטכנולוגי נעמת הציגו את עבודת החקר על העיר סלוניקי, את מיזם מיפוי האנדרטאות הציג בית ספר קוגל. בסיור נכחו ראש העיר מר מוטי ששון ומנכלי עיריית חולון , ומנהלות בית הספר טכנולוגי נעמת אורית לבון ומנהלת בית ספר קוגל ורד כהן דוד. המשתתפים הביעו הערכה למיזם חשוב זה בלימודי השואה של תלמידי בתי הספר.  

מתלבשים על התרבות מגמת צילום נעמת חולון

שיתוף פעולה של מגמת צילום בתיכון נעמת חולון ותיאטרון "בית ליסין" - [caption id="attachment_492" align="alignleft" width="300"] מתלבשים על התרבות[/caption] תלמידות ותלמידי מגמת הצילום צילמו תלבושות מהצגות היסטוריות מהעבר ואביזרים שהוכנו לכבוד ההצגה "אפס ביחסי אנוש" שיעלו למכירה באתר פעילות מיוחדת במינה בשיתוף עולם התאטרון שמנסה להתאים את עצמו למצב הקיים בימים אלו

תערוכת הצילום מרכז ויצמן

תערוכת חוצות בהשראת קורונה!
האגף לחינוך על יסודי יצא במיזם תרבות ייחודי שרתם את התלמידים ליצור את תערוכת ה-ZOOM IN שנפתחת מחר במתחם כיכר ויצמן!
הצילומים הבאים הם רק טעימה קטנה מ-26 יצירות מעניינות שמשקפות את העולם הפנימי של הילדים שלנו בתקופה המורכבת הזו.
הפרויקט הויזואלי הוא חלק מהתפיסה החינוכית אותה מוביל מינהל החינוך – "למידה במרחב העירוני". גם בעולם נטול חיי חברה, בילויים, חגים עם המשפחה ושגרה בלי מסכות, חשוב להם להמשיך וליצור אמנות ולהעביר את הפחדים, החלומות, הקשיים והחוויות בימים אלה.