תיכון טכנולוגי נעמת חולון

מגמת צילום

מגמת צילום ומדיה דיגטלית

מגמת צילום 

בעידן הפוסט מודרני הצילום תופס מקום מרכזי ביותר. הצילום הדיגיטלי נמצא בתהליכי התפתחות מואצת: איכותו עולה ובמקביל, מחירן של המצלמות הדיגיטליות יורד. בעקבות זאת תופס הצילום הדיגיטלי נתח נכבד משוק הצילום.

 

העובדה שהתמונה שמורה באמצעיים דיגיטליים, מאפשרת למשתמש לערוך מניפולציות רבות לאחר הצילום. על מנת לשלוט היטב הרזי עיבוד התמונה והצגתה, יש להכיר את המרכיבים הלוקחים חלק בתהליך ובעיקר את התכנה לעיבוד תמונה..

 

 

 

 

תלמידי מגמות הצילום בבתי הספר חייבים להבין ולדעת להתמודד עם המדיה הדיגיטלית על כל מרכיביה: מושגים כמו: סנסור, CCD, קבצים, פיקסלים, רזולוציה, דחיסה, פורמטים, הם רק חלק מהמילון המושגי החדש שהצלם חייב להכיר.

 

המגמה מכשירה את בוגריה לעסוק בתחומי טכנולוגיות צילום, ומקנה לתלמידים ידע עיוני ומעשי בתחומים הללו, במערכות חומרה ותוכנה מתקדמות.

 

למי מיועדת  המגמה  : 

לתלמידי תיכון יצירתיים, בעלי חושים אמנותיים וטכנולוגיים מחודדים, המעוניינים להכיר מקרוב את עולם הצילום.

 

מה כוללים הלימודים?

הלימודים במגמה הם עיוניים והתנסותיים. נוסף על מקצוע מדעי התלמידים לומדים את המקצוע “אופטיקה יישומית”, וכן את מקצועות ההפקה, והעיצוב הגראפי, הכוללים תכנים עיונים והתנסותיים בתחומים טכנולוגיים ואמנותיים. תכנים אלה מעניקים להם כלים וידע לביצוע פרויקט גמר בהתאם להתמחות שבחרו.

 

למה זכאים הבוגרים?

בוגרי המגמה הזכאים לתעודת בגרות, יוכלו להמשיך את לימודיהם במוסדות להשכלה גבוהה. בוגרי התמחות יוכלו גם להמשיך בלימודים לקראת  הנדסאי מדופלם במכללות בכרמיאל ובגבעתיים.

 

 

 

 

אבנים מדברות

מיזם חינוכי "אבנים מדברות". ביום השואה הבינלאומי שחל ב27.1.2021 הצגנו את המיזם "אבנים מדברות",   מיזם שהתחיל לפני כעשור על ידי המורה רחל מגד בת לשורדי שואה. שהשנה הפך למיזם עירוני קהילתי בהובלת מחלקת הנוער בעירית חולון ובתמיכה פדגוגית של יד-ושם. במיזם מבצעים התלמידים עבודות חקר ואיסוף תכנים על קהילות יהודיות שנספו בשואה. ושורדי הקהילה הקימו אנדרטאות בבית העלמין בחולון לזכר קהילתם. התלמיד שון רז בהדרכת של המורה עירית נעמת מטכנולוגי נעמת הציגו את עבודת החקר על העיר סלוניקי, את מיזם מיפוי האנדרטאות הציג בית ספר קוגל. בסיור נכחו ראש העיר מר מוטי ששון ומנכלי עיריית חולון , ומנהלות בית הספר טכנולוגי נעמת אורית לבון ומנהלת בית ספר קוגל ורד כהן דוד. המשתתפים הביעו הערכה למיזם חשוב זה בלימודי השואה של תלמידי בתי הספר.  

מתלבשים על התרבות מגמת צילום נעמת חולון

שיתוף פעולה של מגמת צילום בתיכון נעמת חולון ותיאטרון "בית ליסין" - [caption id="attachment_492" align="alignleft" width="300"] מתלבשים על התרבות[/caption] תלמידות ותלמידי מגמת הצילום צילמו תלבושות מהצגות היסטוריות מהעבר ואביזרים שהוכנו לכבוד ההצגה "אפס ביחסי אנוש" שיעלו למכירה באתר פעילות מיוחדת במינה בשיתוף עולם התאטרון שמנסה להתאים את עצמו למצב הקיים בימים אלו

תערוכת הצילום מרכז ויצמן

תערוכת חוצות בהשראת קורונה!
האגף לחינוך על יסודי יצא במיזם תרבות ייחודי שרתם את התלמידים ליצור את תערוכת ה-ZOOM IN שנפתחת מחר במתחם כיכר ויצמן!
הצילומים הבאים הם רק טעימה קטנה מ-26 יצירות מעניינות שמשקפות את העולם הפנימי של הילדים שלנו בתקופה המורכבת הזו.
הפרויקט הויזואלי הוא חלק מהתפיסה החינוכית אותה מוביל מינהל החינוך – "למידה במרחב העירוני". גם בעולם נטול חיי חברה, בילויים, חגים עם המשפחה ושגרה בלי מסכות, חשוב להם להמשיך וליצור אמנות ולהעביר את הפחדים, החלומות, הקשיים והחוויות בימים אלה.